Jesteśmy OTWARCI!

Wreszcie otwieramy swoje podwoje :)

Serdecznie zapraszamy!

Nasze schronisko świadczy od 1 maja usługi gastronomiczne w okienku "na wynos", a od 4 maja również noclegi. 

 

Uwaga! Informacje dot. Zasad udzielania noclegów. ❌❌❌❌

Stosując się do wytycznych Ministerstwa Rozwoju na dzień 29.04 przedstawiamy pierwsze zasady udzielania noclegów w naszym obiekcie - od 4.05.2020 do odwołania...

1. „Liczba miejsc określana jest jako liczba pokoi x 2 osoby.” -W związku z tym udzielamy noclegów jedynie w pokojach DWUOSOBOWYCH z obowiązkowym zakupem pościeli. Wszystkie sale wieloosobowe zostają przekształcone w pokoje dwuosobowe. Obecna liczba dostępnych miejsc to 32.

2. Zalecamy dokonywanie wcześniejszych rezerwacji telefonicznych bądź mailowych. Prosimy o wyrozumiałość i uwzględnienie tych uwarunkowań w planowanych obecnie wycieczkach w góry. Dołożymy wprawdzie starań, aby do tego nie dopuścić, ale obawiamy się jednak, że w razie gwałtownego załamania pogody, możemy mieć problemy w zapewnieniu bezpiecznego schronienia wszystkim tego oczekującym, gdyż musieliśmy zawiesić udzielanie noclegu zastępczego (na podłodze)

3.Zawiesić aż do odwołania musimy też schroniskowe zwyczaje w tym korzystanie z kuchni turystycznej, suszarni i przewchowalni bagażu. Bardzo przepraszamy. 

4. W obiekcie będą mogły przebywać osoby wyłącznie zameldowane. 

5. Doba noclegowa od godz. 15 do 10 rano dnia następnego. 

6. Po przybyciu do naszego obiektu osoby chętnej na nocleg - wykonamy pomiar temperatury oraz będziemy wymagać wypełnienia ankiety epidemiologicznej. W przypadku podwyższonej temperatury przy powtórnym badaniu po 15 minutach lub jeżeli ankieta będzie wskazywała na ryzyko - zastrzegamy sobie prawo do odmówienia noclegu.

Tekst wytycznych: 

" W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, gość nie powinien zostać wpuszczona na teren obiektu. Powinien zostać poinstruowany o jak najszybszym zgłoszeniu się do najbliższego oddziału zakaźnego, celem konsultacji z lekarzem, poprzez udanie się tam transportem własnym lub powiadomienie 999 albo 112."  W przypadku nasilonych objawów i trudności w poruszaniu zalecana jest konsultacja z dyżurnym ratownikiem GOPR. Najbliższy oddział zakaźny znajduje się w Krakowie.

7. Każdej osobie zostaną przedstawione obowiązujące zasady i obostrzenia na terenie obiektu związane z Covid-19 --> regulamin.

8. W kontaktach bezpośrednich (z pracownikami, innymi gośmi) zalecamy zachowanie odległości 2m. oraz zakładanie maseczek. Rękawice jednorazowe mile widziane :)

9. Stawiamy sobie za cel nadrzędny przestrzeganie i stosowanie zasad dezynfekcji obiektu.

10. Posiłki dla osób nocujących będą serwowane wewnątrz obiektu (do pokojów, w wydzielonych miejscach z zachowaniem odległości)

 

Niestety tak to wygląda na chwilę obecną. Prosimy o zaniechanie komentarzy- że chcemy zrobić hotel ze schroniska.  Pamiętajcie, że to są obostrzenia nakładane na każdy obiekt noclegowy w Polsce. Niestety nie wiemy ile ta sytuacja potrwa ... 

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia to główny cel kierujący nas do stosowania powyższych zasad w dobie pandemii COVID-19. Dbamy o to, aby zapewnić naszym Gościom komfortowy wypoczynek zgodny z nowymi zasadami funkcjonowania obiektów noclegowych. Celem jest również minimalizowanie ryzyka zakażenia Gości oraz innych osób z zewnątrz. Razem damy radę :)

https://www.gov.pl/…/rozwoj/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe…

Hotele i inne miejsca noclegowe Wytyczne dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020 r. Cel wdrażanych procedur Zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla pracowników (obsługi) gości hoteli/o...